Kemik Greftleme Yöntemleri
82
Kemik Greftleme Yöntemleri

Kemik Greftleme Yöntemleri, Kemik grefti uygulamaları genellikle halkın çok sık bilmediği ve merak ettiği uygulamalardır.  Başarılı ve sağlam bir implant için implantın yerleştirilmesi, kemiğin miktarı ve kalitesi çok önemlidir. Erken diş kayıpları, enfeksiyon ve diş eti gibi hastalıkların olduğu durumlarda kemiğin miktarında ve kalitesinde birçok azalmalar meydana gelmektedir. Bu durumlarda hastaya uygun bir şekilde birçok greftleme yönteminden bir tanesiyle kemik miktarı arttırılmaktadır. İmplant uygulamalarında yeterli kemik bulunmadığında, bu bölgeye kemik transferi yapılabilir.

Eskişehir Kemik Gretleme

Genellikle, hastanın kendi vücudunun herhangi bir bölgesinden alınan kemiğin nakledilmesi daha avantajlı olmakla beraber, insan hayvan ve sentetik kaynaklı bazı kemik materyalleri de bu amaçla kullanılabilmektedir. Yetersiz kemiğin olduğu bu bölgede, insan, hayvan ve sentetik kaynaklı kemikler yerleştirilebilir. Bu materyallere ise kemik grefti adı verilir.  Kemik greftleri, özellikle günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Sık sık yapılan implant işlemlerinde en çok dikkat edilen özellik kemik miktarı olduğundan dolayı da kemik greftleme de en çok yapılan işlemlerden biridir.

Kemik Greftleme Yöntemleri ,İmplantın sağlığı ve kalitesi de açısından da en önemli faktör implantın markası ve bilinirliğinin yanında kemik kalitesinin de bir o kadar fazla olması önemlidir. Bazı durumlarda implant yapılacak olan hastaların implant bölgelerinde kemik kalitesi bozuk, yapısal olarak bozuk ya da kırıklar meydana gelmektedir. Bu tarz durumlarda da kemiğin kalitesini yükseltmek, implant işlemine uygun hale getirmek ve kırıkları gidermek için kemik greftine başvurulur. Kemik greftlerinde düzenlenmiş dokuların, implantla tedavisinden sonrasında gayet başarılı sonuçlar alıyoruz.

Günümüzde ise kemik grefleri, hayvansal kaynaklı sentetik olmak üzere birçok çeşitli türlerde üretilmektedir. Eskişehir implant tedavi merkezimizde, profesyonel implant uzmanlarımız, ilk olarak implanta ihtiyacı olan hastalarımızın yeterli kemik miktarına sahip olup olmadığı kontrol edilir.

İmplant diş Eskişehir merkezimizdeki hastaların eğer yeterli miktar kemik miktarı bulunmuyorsa, ya kendi vücudunun herhangi bir bölgesinden ya da hayvan veya sentetik kaynaklı  kemikleri kullanarak, bu bölgeye kemik ilavesi yapılır. Sizde en iyi ve hijyenik şekilde implant tedavisini yaptırmak istiyorsanız, Eskişehir tedavi merkezimize uğrayabilirsiniz Kemik Greftleme Yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.