implant nedir ?
58
implant nedir ?

implant nedir ? Öncelikle, Eskişehir implant son zamanlarda herkesin bildiği ve tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Bunun sebebi ise, implant hayat kurtarıcı ve pratik bir uygulamadır. Kısaca, Eskişehir implantın ne olduğundan bahsetmemiz gerekirse, ağız içerisinde eğer bir veya birden fazla eksik dişiniz bulunuyorsa bu boşlukların yerine titanyum kaynaklı vidalar koyulmaktadır. Daha sonra ise vidaların üzerinde diş protezleri tercih edilmektedir. Özet olarak, diş implantları kök vazifesi görevini yapmaktadır. Bu sayede kesinlikle dişlerde herhangi bir fazlalık veyahut eksiklik hissedilmez.

Bu sebeple , Eskişehir implant uygulamalarında oldukça doğal bir görünüm ve işleyiş elde edilmektedir. İmplant tedavisinin birçok avantajı bulunmaktadır. implant nedir ? Tedavinin ilk avantajından bahsedecek olursak, implant tedavisinde diğer diş tedavi biçimlerinin aksine kesinlikle implant uygulanan bölgenin sağında, solunda veya arkasında bulunan herhangi bir komşu dişe kesinlikle bir zararını bulunmamasıdır.

İmplant tedavisini hangi yaş aralığına uygulanabileceğinden bahsetmemiz gerekirse, özetle implant tedavisi diş ve çene gelişimini tamamlamış erişkinliğe ulaşmış kişilere uygulanmaktadır. Bunun haricinde şeker hastalarında tedaviden önce birtakım uygulamalar yapılmalıdır.

İmplant Tedavisi 

Eskişehir implant tedavisinin gelişim aşamalarından bahsetmemiz gerekirse, Eskişehir implant hekimleri, hastanın çene ve diş yapısını muayene ederek implantın uygulanıp uygulanamayacağı tespit edilir. Ek olarak da hastaların çene ve ağız yapılarının röntgenleri de çekilmesi gerekmektedir. Eskişehir implant tedavisinin nasıl yapılacağından bahsedecek olursak, Eskişehir implant uygulamada sedasyon adı verilen bir madde verilerek tedaviye başlanmaktadır. Bu madde verilmeden önce yukarıda bahsettiğimiz gibi muayeneler tamamlanmaktadır.

Daha sonra ise, implant yerleştirme biçimlerinden bir tanesinin röntgen ve muayenelere bağlı olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu Eskişehir implant yerleştirme biçimlerinden de kısaca bahsedelim. Örnek verecek olursak, tek aşamalı implant yerleştirme biçimi ve iki aşamalı yerleştirme biçimi vardır.

Tek aşamalı implant yerleştirme biçiminde hastaların ağzına geçici bir başlık takılır ve işlem gerçekleştirilir. Fakat, iki aşamaları implant yerleştirme biçiminde ise dental implant takılır ve daha sonra diş eti ile kaplanmaktadır. Dental implantın avantajları ise hastanın rahat ve doğal bir biçimde yemek yiyip içmesi ve gülebilmesini sağlamaktadır.

Eskişehir implant ve tedavi konusunda detyalı bilgilendirme için yeni polikliniğimize bekliyoruz.