Kemik Greftleme

Kemik Greftleme

SERVICE OVERVIEW

Kemik Gretleme Yöntemleri

Kemik Greftleme Genellikle, hastanın kendi vücudunun herhangi bir bölgesinden alınan kemiğin nakledilmesi daha avantajlı olmakla beraber, insan hayvan ve sentetik kaynaklı bazı kemik materyalleri de bu amaçla kullanılabilmektedir. Yetersiz kemiğin olduğu bu bölgede, insan, hayvan ve sentetik kaynaklı kemikler yerleştirilebilir. Bu materyallere ise kemik grefti adı verilir.

Kemik Grefti özellikle günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Sık sık yapılan implant işlemlerinde en çok dikkat edilen özellik kemik miktarı olduğundan dolayı da kemik greftleme de en çok yapılan işlemlerden biridir. İmplantın sağlığı ve kalitesi de açısından da en önemli faktör implantın markası ve bilinirliğinin yanında kemik kalitesinin de bir o kadar fazla olması önemlidir.

Bazı durumlarda implant yapılacak olan hastaların implant bölgelerinde kemik kalitesi bozuk, yapısal olarak bozuk ya da kırıklar meydana gelmektedir. Bu tarz durumlarda da kemiğin kalitesini yükseltmek, implant işlemine uygun hale getirmek ve kırıkları gidermek için kemik greftine başvurulur. Kemik greftleme düzenlenmiş dokuların, implantla tedavisinden sonrasında gayet başarılı sonuçlar alıyoruz.

Kemik Greftleme

Kemik greftleme işlemlerinde genellikle dişeti sorunları ve kemik kaybına bağlı sorunları düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir. İşlemlerde ana malzeme yapay olarak kullanabileceği gibi kemikten alınan grefti ile de olabilir. Genellikle sinüs bölgelerine konulan grefti kemikler kemik seviyesini arttıracaktır.

Günümüzde ise kemik grefleri, hayvansal kaynaklı sentetik olmak üzere birçok çeşitli türlerde üretilmektedir. Eskişehir implant tedavi merkezimizde, profesyonel implant uzmanlarımız, ilk olarak implanta ihtiyacı olan hastalarımızın yeterli kemik miktarına sahip olup olmadığı kontrol edilir. Eskişehir Kemik Greftleme  hastaların eğer yeterli miktar kemik miktarı bulunmuyorsa, ya kendi vücudunun herhangi bir bölgesinden ya da hayvan veya sentetik kaynaklı  kemikleri kullanarak, bu bölgeye kemik ilavesi yapılır.

Sizde en iyi ve hijyenik şekilde implant tedavisini yaptırmak istiyorsanız, Eskişehir tedavi merkezimize uğrayabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Bone grafting is a surgical procedure that replaces missing bone in order to repair bone fractures that are extremely complex, pose a significant health risk to the patient, or fail to heal properly.